Neler yeni

Nasuh Mahruki sosyal medyadan duyurdu: ‘AKUT’tan atıldım’

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
61,620
DepoPhotos_16697003-300x200.jpg

Arama Kurtarma Derneği’nin (AKUT) Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan 2016’da, Onursal Başkanlık’tan ise 2019’da iktidar baskısıyla istifa ettirilen Nasuh Mahruki, bugün gelen bir elektronik postayla, kurucusu olduğu AKUT’tan ‘atıldığını’ duyurdu.

Sosyal medyadan art arda paylaşımlar yapan Mahruki, gelişmeyi, “AKUT’tan, AKUT’un büyük harf yazılması gerektiğini bile bilmeyen birinden gelen bir eposta ile atıldığımı öğrendim” ifadesini kullandı.

“AKUT Disiplin Kurulu, istifaya zorlandığım günlerden beridir taraflı, adaletsiz, yönetmeliğe aykırı kararlar alıyor” diyen Mahruki, “İstifaya zorlandığım süreçte hakkımda söylenen yalanlar için benim açtığım ve belgelerle yüzde 100 haklı olduğum disiplin soruşturmalarını 4 yıl boyunca bitirmeyip yandaşlarını korumak için sümenaltı ettiler ama benim atılma kararımı hiç utanmadan sıkılmadan oy çokluğuyla çıkardılar” sözlerini kullandı.

Mahruki, AKUT’un bizzat Cumhurbaşkanlığı Sanat Genel Koordinatörü Orhan Karakurt tarafından yönetildiğine işaret ederek, şu ifadeleri kullandı: “Siyasi baskı kumpasıyla istifam sağlandıktan sonra, işbirlikçiler AKUT’u Olağanüstü Genel Kurul’a zorlamış ve benimle 10 küsur yıl AKUT’u başarıyla yönetmiş ekibi de komple değiştirmişti.

AKUT ölçeğinde bir STK’yİ yönetmeye asla ehliyetli ve liyakatli olmayan ve yönetimde hiçbir zaman bulunmamış bir çıkar grubu bu yöntemle AKUT’un yönetimine çöktü. Enkaz devraldık yalanlarıyla Başkan altına AKUT aracı çekti, Sayman kardeşini işe yerleştirdi, diğer herkes sustu.”
 
Üst