Neler yeni

Kiraya yüzde 330 zam isteyen ev sahibinden Suriyeli kiracısının evine baltalı saldırı

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
23,947
kiracisinin-kapisii-baltayla-kiran-evsahibi-300x212.jpg

İstanbul Bayrampaşa’da evinden çıkarmak istediği Suriye uyruklu kiracısının kapısını baltayla kıran ev sahibi Naim A. ile oğlu İhsan A. kiracılara dehşeti yaşattı. Eve girdikten sonra içerideki kapıları ve camları da baltayla parçalayan baba ve oğul gözaltına alındı. Baba serbest bırakılırken, İhsan A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaşadıkları korku dolu anları anlatan kiracı Esma S., “Çok korktuk. Sanki Suriye’de savaştayım sandım” dedi.

Korku filmi gibi. Dehşetler içindeyim.

1200 TL’lik kirayı 4000 TL’ye çıkaran ihtiyar, kira sözleşmesi olmasına rağmen miktarı kabul etmeyen Suriyeli ailenin kapısını baltayla kırıyor.


— Erhan İdiz (@idizerhan)


İddiaya göre 1.200 TL olan kirayı 4 bin TL’ye yükseltmek isteyen Naim A. isimli ev sahibi, kiracının zammı kabul etmemesi üzerine evin kapısını oğlu İhsan A. ile birlikte baltayla kırdı. İkili içeriye girerek etrafa da zarar vermeye başladı. Sesleri duyan komşularının gelmesi üzerine ev sahibi Naim A., daireyi terk etti. Göçmen aile, durumu polis ekiplerine bildirdi.

BABA VE OĞUL GÖZALTINA ALINDI

Olay yerine gelerek incelemede bulunan ekipler, ev sahibi Naim A. ile oğlu İhsan A.’yı (65) gözaltına aldı. Gözaltına alınan baba ve oğul polis merkezindeki işlemlerinin ardından “Konut Dokunulmazlığının İhlali” ve “Mala Zarar Verme” suçundan adli makamlara sevk edildi.

OĞLU TUTUKLANDI, BABA SERBEST

Kiracısının kapısını baltayla parçalayan Naim A. ve oğlu İhsan A., savcılık tarafından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Baba Naim A. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken oğlu İhsan A. tutuklandı.
 
Üst