Eski uzman çavuş: Eşim ve çocuklarımı boğarak öldürdüm

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
115,762
İskenderun’da evlerinde anne ve iki çocuğunun bayrak örtülmüş cesetlerinin bulunmasının altından aile içi vahşet çıktı. Eski asker Turgay Mert, eşi ve iki çocuğunu boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

Hatay İskenderun’da önceki gün evlerinde cansız bedenleri bulunan anne ve iki çocuğunu eski uzman çavuş baba Turgay Mert’in katlettiği ortaya çıktı. ‘Uyumsuz davranışları nedeniyle’ 6 ay önce sözleşmesinin yenilenmediği belirtilen eski uzman çavuş Turgay Mert, iddiaya göre komşusu H.A.’yı telefonla arayarak, “Evimin anahtarı posta kutusunda. Anahtarı al içeri gir. Ancak çok kötü şeylerle karşılaşacaksın. Kimseye haber verme. Sadece sen bak” diyerek telefonu kapattı. H.A., Turgay Mert’i geri aradı ancak ulaşamadı. Dairenin ışıklarının yandığını gören H.A., bu kez Aynur Mert’i aradı. H.A., Aynur Mert telefona cevap vermeyince karakola giderek durumu anlattı. Bunun üzerine adrese polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

TÜRK BAYRAĞI ÖRTÜLÜ CESETLER BULUNDU

Polis, savcı kararıyla posta kutusunda bulunan anahtarla apartmanın 3’üncü katında bulunan eve girdiğinde Aynur Mert (41) ile çocukları Aleyna (16) ve Ahmet Ali Mert’in (14) üzerlerine Türk bayrağı örtülü yan yana duran cansız bedenleri ile karşılaştı. Turgay Mert’in askeri üniforması da cesetlerin yanındaki koltuğunu üzerinde bulundu.

Anne ile iki çocuğunun cenazeleri, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

MEMLEKETİ OSMANİYE’DE YAKALANDI

Polis, Turgay Mert’i yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, şüphelinin ilçede gidebileceği yerlere baskın yaptı ancak sonuç alınamadı. Araştırmada memleketi Osmaniye’de olduğu saptanan Mert, merkeze bağlı Dervişiye köyünde yol kontrolü sırasında yakalandı. Gözaltına alınan, Askeri Ceza Kanunu’na muhalefet suçundan da arandığı belirlenen Mert, İskenderun’a götürüldü.

‘SON SÖZÜ ‘BABA BU ACI’ OLMUŞ

Vahşet şüphelisi Turgay Mert, polisteki ilk ifadesinde eşi ve çocuklarını boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Mert’in ifadesinde, eşi Aynur ile aralarında çıkan tartışmada onu elleriyle boğarak öldürdüğünü belirterek, “Ardından İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi’nde öğrenci olan oğlum Ahmet Ali’yi bekledim. Gelince içine uyku ilacı attığım ayranı içirmek istedim. ‘Baba bu acı’ diyerek içmek istemedi. Onu da boğarak öldürdüm. Daha sonra aynı lise okuyan kızımı bekledim. Dershaneye gitmişti. Kızım da gelince onu da boğarak öldürdüm. Cinayetlerin ardından Osmaniye’ye gittim” dedi
 
Üst