Neler yeni

Enes Kara’nın annesi: Siyasi malzeme konusu edildik

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
92,644
enes-kara-1-e1642179607706-300x169.jpg

Elazığ’da ailesinin baskısıyla kaldığı cemaat yurdunda intihar eden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara’nın ölümüne ilişkin annesi Hatice Kara ile Avukat Ömer Ceylan açıklama yaptı. Hatice Kara, yazılı açıklamasında, oğlu üzerinden kamuoyu algısı yürütülmeye çalışıldığını savundu.

‘SİYASİ MALZEME KONUSU EDİLDİK’

Karar gazetesinin haberine göre; oğullarının acısını yaşayamadan çeşitli saldırılara maruz kaldıklarını aktaran Kara, “Yobazlık ve gericilikle itham edildik. İnsaf sınırları aşılarak, katil olarak dahi itham edildik. Evladını kaybetmiş acılı bir aile nazarıyla muamele görmemiz icap ederken, siyasi malzeme konusu edildik” ifadelerini kullandı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dEnes Kara’nın kendi çektiği videoya da yayın yasağı geldi​

    dAKP’li Karahocagil’den ‘Enes Kara’ yorumu: Cemaatlerden bir oluyorsa, içkici aileden onlarca oluyor​

    dEnes Kara’nın son vasiyeti: Anneme fırın alın, kalan parayı kız kardeşime verin​
‘PRİM ELDE ETMEYE ÇALIŞANLARA MÜSAADE EDİLMEYECEK’

Ailenin avukatı Ömer Faruk Ceylan ise gazetecilere yaptığı açıklamada, Enes Kara’nın yaşadığı bunalım neticesinde intihar ettiğini ileri sürdü. Olayın her yönüyle tetkik edileceğini aktaran Ceylan, “Enes Kara’yı alet ederek prim elde etmeye çalışanlara müsaade edilmeyecek. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarından gerekli hukuki süreç takip edilecek.” diye konuştu.
 
Üst