Neler yeni

Bakan Soylu, Ayşe Doğan’ın cenazesindeki şiddeti savundu

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
61,651
aysel-dogan-1-300x150.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Tunceli Milletvekili Alican Ünlü’yü ‘terörist’ ilan etti ve Kürt siyasetçi Ayşe Doğan’ın cenazesine katılmak isteyenlere uygulanan şiddeti savundu.

Soylu, Almanya’da hayatını kaybeden Ayşe Doğan’ın cenazesine katılmak isteyenlere polis şiddeti uygulamasını savundu. Soylu, 2011 yılındaki KCK soruşturması kapsamından tutuklanan ve daha sonra 2015 yılında tahliye edilen Ayşe Doğan’ı PKK üyesi ve ‘kırsalcısı’ olduğu iddiasında bulundu.

Soylu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Doğan’ın cenazesine katılmak isteyen HDP’li vekillere izin verilmediğini belirterek, “PKK Terör Örgütü üyesi ve ‘kırsalcı’sının cenazesine katılmak isteyen HDPKK milletvekillerine elbette izin verilmedi. Ancak Polise taş atan terörist milletvekili Alican Önlü’nün kirli provakasyonu, Kılıçdaroğlu’nun hamiliğindedir…” dedi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dPolis, Kürt siyasetçi Aysel Doğan’ın cenazesine TOMA’larla saldırdı​

    dGergerlioğlu’ndan cenaze tepkisi: Burası İsrail değil Türkiye​


Soylu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla birlikte HDP Tunceli Milletvekili Alican Ünlü’nün kendisine su sıkan polise atma görüntüsü yer aldı.
 
Üst