Neler yeni

Bakan Kurum’a: KPSS sorularına bile sahip çıkamayanlar ’emin eller’ diyor

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
92,644
seyit-torun-1-300x167.jpg

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alarak “Bugün İstanbul emin ellerde değildir. İstanbul’da 25 yıldır hizmet üstüne hizmet, eser üstüne eser üreten bir anlayış vardı. Maalesef İstanbul’un 25 yıldaki tüm kazanımları hoyratça harcanmaktadır. Bu aziz şehirde ehliyetin yerini liyakatsizlik almıştır” demişti.

‘BELEDİYEDEN YANDAŞLARA BAĞLANAN MUSULUKLAR MI KESİLDİ?’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bakan Kurum’a yanıt verdi. Torun, “İstanbul emin ellerde değil” diyen Kurum’a, “Hayırdır sayın bakan, belediyeden yandaşlara bağladığınız musluklar mı kesildi? İmar rantlarını aktardığınız kişiler paraya mı sıkıştı? KPSS sorularına bile sahip çıkamayanların emin ellerden söz etmesi utanılacak bir durumdur. İstanbul halkı yüzde 54 oyla Ekrem İmamoğlu’nu şehr-i emin seçmiştir. Çok hevesliyseniz İstanbul’a aday olur, eski başbakanınız gibi boyunuzun ölçüsünü alırsınız” ifadelerini kullandı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • d‘Adil Karaismailoğlu gibi Murat Kurum da İBB Başkanlığı’na talip’ iddiası​
‘İBB’NİN ADINI ANMAKTAN KORKUYOR’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın İstanbul’da tarihi Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangınla ilgili kullandığı “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla müdahale edildi, İçişleri Bakanlığımız, İstanbul Valiliğimiz, itfaiye ekiplerimiz yangını kontrol altına aldılar” ifadelerine de tepki gösteren Torun, “Sayın Kalın’a soruyoruz: İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu devletin kurumu değil mi? Adını bile anmaktan, bir teşekkür etmekten niye bu kadar korkuyorsunuz? Anlaşılan Erdoğan herkese İstanbul Büyükşehir Belediyesi demeyi bile yasaklamış. Sadece bu durum bile, devletteki partizanlığın göstergesidir” dedi.
 
Üst