Büyükelçiye ‘Kurtlar Vadisi’ tepkisi: Ciddi ciddi sokak mafyacılığına özenmiş

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
115,767
Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi, “Temaslar sonrası yuva’ya dönüş” notuyla bir video yayınladı. Bir arabanın içinde çekilen videoda, büyükelçi, Kurtlar Vadisi dizisinin müziğiyle büyükelçiliğe giriyor.

Türkiye’nin, Irak’ın başkenti Bağdat’taki Büyükelçisi Ali Rıza Güney, kişisel Twitter hesabında “Temaslar sonrası ‘yuva’ya dönüş” notuyla bir video paylaştı.

Büyükelçinin makam otomobili olduğu düşünülen aracın içinde çekilen videoda, arka fonda ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinin müziği çalıyor. Videoda Güney’in içinde bulunduğu araç, büyükelçilik binasına giriyor.

YENEROĞLU’NDAN TEPKİ

Büyükelçinin bu paylaşımına sosyal medya üzerinden çok sayıda tepki geldi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, “Sözün bittiği yerin çok ötesi gerçekten…

Devletin büyükelçisi ciddi ciddi sokak mafyacılığına özenmiş.

Devlet terbiyesi diye birşey vardı…

Aslında genel hali çok net olarak tasvir ediyor ama ülkemin itibarı adına gerçekten utandırıcı…”

SAVAŞTAN MI DÖNÜYORSUN TEPKİSİ

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Büyük bir devletin Büyükelçisi olarak orada bulunuyorsunuz. Her davranışınız bulunduğunuz makama uygun olmalı. Yersiz göndermeler, görevinizin ciddiyetini zedeler. Devletin itibarı, sizin yersiz espiri anlayışınıza feda edilemeyecek kadar önemlidir.” derken, bir başka vatandaş ise “Saçma sapan video çekip paylaşma, yarın çok pişman olursun. Savaştan mi dönüyorsun? Adam gibi işini yap.” şeklinde tepki gösterdi.
 
Üst