Neler yeni

AKP’de BAE krizi: Parti sözcüsü grup başkanvekilini yalanladı

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
61,620
celik-ozkan-300x169.jpg

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili sözlerinin partinin görüşü olmadığını açıkladı.

Cahit Özkan, Armağan Çağlayan’ın Youtube programına katılarak ülke ve dünya gündemindeki konularla ilgili değerlendirmede bulundu. Cahit Özkan, 15 Temmuz’un finansörü olarak ilan edilen BAE ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremeyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman teslim oldu.”

Özkan’ın bu sözleri AKP Sözcüsü Ömer Çelik tarafından sosyal medya üzerinden yalanlandı. Çelik, “Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sn ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir.”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise sosyal medyadan Özkan ve Çelik arasındaki görüş farkına işaret ederek, “AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Erdoğan’ın bir süredir sıcak ilişkiler kurduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin 15 Temmuz darbesinin arkasında olduğunu açıkça söyledi. Hangisi yalan söylüyorsa istifa etmeli!” dedi.
 
Üst